X
x جهت سفارش تبليغ در سایت ثامن بلاگ کليک کنيدمنابع تخصصی و مقالات علمی - آرشیو 1395/9

رمز خود را فراموش کرده ام ! ثبت نام جدید

دانلود مقاله استاندارد سازی محصولات

دانلود مقاله استاندارد سازی محصولات

 برای مشاهده جزئیات و دانلود روی لینک زیر کلیک نمائید:


جزئیات و دانلود
پیشگفتار:


طی سه دهه گذشته جهان شاهد شکل گیری تدریجی یک سیستم اقتصادی یکپارچه جهانی بوده است. دنیای تولید نیز در ادامه این وضع شاهد افزایش سطح رقابت و ظهور رقبای مستعد دراقصی نقاط جهان بود.جهانی شدن بازار تولید شرکتهای تولید کننده رابه ارزیابی مجدد نگرشهایشان را رقابتهای بین المللی وا داشته و دولتها را نیز به تغییر سیاستهای ملی خود وادار نموده است. مطمئناً شرکتهایی که به بازار به صورت ملی و نه جهانی، و به محصولات نیز در حد کافی و خوب، و نه در سطح جهانی توجه می نمایند از صحنه رقابتهای تولیدی این منظر جهانی خارج خواهند شد.مصرف کنندگان در بازار امروزی نقشی قاطع نسبت به گذشته ایفا می کنند، چرخه های کوتاه تر تولید و تدارک پاسخ سریع تر به تغییرات سلیقه مصرف کنندگان بسیار ضروری است.سیستم های نوین تولیدی باید قادر به تولید محصولاتی با کیفیتی بالاتر، هزینه کمتر، زمان انتظار، طراحی سریعتر محصولات موجود و نهایتاً انعطاف پذیرتر باشند. رعایت استانداردهایی که در طول سالیان متمادی تدوین گردیده است، یکی از ابزارهای مهم در راستای ارتقاء کیفیت محصولات بوده، به طوریکه کشورهای پیشرفته صنعتی در راستای جهانی سازی، مرزهایی را برای کشورهای درحال توسعه و توسعه نیافته بوجود آورده اند که این کشورها برای ورود به عرصه جهانی و عبور از این مرزها بایستی استانداردهای بین المللی و قواعد بازارهای جهانی را رعایت نمایند.از آنجا که هیچ کس محصولات بد کیفیت، خطرناک و غیر قابل اعتماد. ناهماهنگ و تجهیزاتی که قبلاً خریداری نموده را نمی خواهد، مشتریان انتظاراتی راجع به طراحی، اجرا، امنیت و قابلیت اعتماد به محصولات و خدماتی که خریداری می کنند را دارا هستند. استانداردهای بین المللی به افزایش سطح کیفی، ایمنی، کارآمدی، اعتماد وقابلیت تغییر پذیری کمک می کنند و زمینه افزایش منافع اقتصادی را فراهم می آورد.وقتی محصولات و خدمات هر روز نیازهای مصرف کنندگان را بر طرف می نمایند، اعتماد مشتری به آنها افزایش می یابد و در نتیجه یک موقعیت مشترک المنافعی، هم برای مصرف کننده و هم برای تولید کننده وسرویس دهنده به مجود می آید این موقعیت زمانی به وجود می آید که نمایندگان مصرف کننده نقشی مهم در بهبود استانداردهایی که نهایتاً در خدمات و کالا ها تاثیر ویژه می گذارند، داشته باشند.این بحث فایده وسودی که به مصرف کننده از استاندارد سازی و همچنین فایده وسودی که از توسعه استانداردهای بین الملی به مشتری می رسد را شرح میدهد و بیان می کند که ایزو چطور نیازهای مصرف کننده رابه او می شناساند و چگونه از این نیازها در کارش استفاده می کند و چطور جوابگوی مصرف کنندگان می باشد.به همین منظور مثالهایی آورده شده که در برخی زمینه های کاری و همچنین دستاوردهای اخیر ایزو در جهت حمایت از حقوق مصرف کننده می باشد.سرانجام این مطلب شرح می دهد که چطور مصرف کننده می تواند در کارهای ایزو مشارکت نماید.برچست ها : استاندارد سازی محصولات,دانلود مقاله استاندارد سازی محصولات


برچست ها :
نظرات : 0 بازدید : 27
     
print

بررسی مقایسه‌ای رابطه بین سود هر سهم EPS و نسبت قیمت به سود هر سهم PE با بازده
برای مشاهده جزئیات و دانلود روی لینک زیر کلیک نمائید:

جزئیات و دانلود


نکات کلیدی:


 

 بازده سهام و انواع روشهای محاسبه بازده سهام 

 سود هر سهم ESP و انواع روشهای محاسبه سود هر سهم و قیمت به سود هر سهم      

 بررسی رابطه بین سود هر سهم EPS و نسبت قیمت به سود هر سهم P/E با بازده سهام         

 تحقیقات داخلی و خارجی انجام شده 

فصل سوم: روش‌شناسی تحقیق 

 مقدمه 

 اهداف تحقیق 

 فرضیه‌های تحقیق 

 جامعه و نمونه آماری 

 روش جمع‌آوری داده‌ها 

 روشهای آزمون آماری فرضیه‌ های تحقیق و نحوه بررسی فرضیه های 

تحقیق 

فصل چهارم: نتایج و تجزیه وتحلیل اطلاعات 

 مقدمه 

 نتایج و یافته‌های تجربی حاصل از فرضیه‌های تحقیق 

فصل پنجم: نتیجه‌گیری و پیشنهادات 

 نتایج آزمون فرضیه اول 

 نتایج آزمون فرضیه دوم 

 نتایج آزمون فرضیه سوم 

 نتایج آزمون فرضیه چهارم 

 نتیجه‌گیری 

 پیشنهادات جهت تحقیقات آتی 

 پیشنهادات برای سرمایه گذاران 

منابع و مآخذ به كار رفته در تحقیق برچست ها : منابع و مآخذ به كار رفته در تحقیق,پیشنهادات برای سرمایه گذاران,پیشنهادات جهت تحقیقات آتی,نتیجه گیری و پیشنهادات,نتایج و یافته های تجربی حاصل از فرضیه های تحقیق,نتایج و تجزیه وتحلیل اطلاعات,تحقیق,روشهای آزمون آماری فرضیه های تحقیق و نحوه بررسی فرضیه های,روش جمع آوری داده ها,جامعه و نمونه آماری,فرضیه های تحقیق,اهداف تحقیق,روش شناسی تحقیق,تحقیقات داخلی و خارجی انجام شده,بررسی رابطه بین سود هر سهم eps و نسبت قیمت به سود هر سهم p e با بازده سهام,سود هر سهم esp و انواع روشهای محاسبه سود هر سهم و قیمت به سود هر سهم,بازده سهام و انواع روشهای محاسبه بازده سهام,بررسی مقایسه ای رابطه بین سود هر سهم eps و نسبت قیمت به سود هر سهم pe با بازده سهام در شركت های پدیرفته شده در بورس تهران


برچست ها :
نظرات : 1 بازدید : 31
     
print

دانلود پایان نامه مدل كلاسیك تورم در ایران ، روش همگرایی

دانلود پایان نامه مدل كلاسیك تورم در ایران ، روش همگراییبرای مشاهده جزئیات و دانلود روی لینک زیر کلیک نمائید:


جزئیات و دانلود
نکات کلیدی:

چكیده


تورم، همواره از شاخص‌های مهم اقتصادی قلمداد گردیده و نظرات مختلفی درباره آثار آن بر اقتصاد یك كشور وجود دارد. در هر حال، همگان بر این امر توافق دارند كه تورم شدید آثار جبران‌ناپذیری بر اقتصاد داشته و باید كنترل گردد. در این زمینه اقتصاددانان مكتب كلاسیك معتقدند كه تورم یك پدیده پولی بوده و رشد نقدینگی عامل اصلی بروز آن می‌باشد، بطوری كه، در بلندمدت، پول خنثی است.
در میان اقتصاددانان كلاسیك، پولگرایان مكتب انتظارات عقلایی، كه به پولگرایان مكتب شماره (II) معروف هستند، معتقدند كه عقلایی بودن انتظارات باعث می‌گردد كه پول در بلندمدت خنثی بوده و حتی در كوتاه‌مدت نیز آن قسمت از پول كه رشد آن قابل پیش‌بینی باشد، خنثی خواهد بود. هدف اصلی این مقاله، آزمون نظریه پولگرایان مكتب (II) است كه از روش حداكثر راستنمایی یوهنسن و جسیلیوس استفاده گردیده كه، این روش آزمونی برای عقلایی بودن انتظارات است. نتایج آزمون یوهنسن نشان می‌دهد كه رشد پول و تورم همگرا می‌باشد.
همچنین، برای تلفیق روابط كوتاه‌مدت و بلندمدت از مدل تصحیح خطا استفاده گردیده و نتیجه مبین این است كه 18 درصد عدم تعادل مابین تورم واقعی وتورم تعادلی، در هر دوره حذف و یا تعدیل می‌گردد. و دیگر این كه معنی‌دار بودن جزء تصحیح خطا دلیلی بر رابطه بین رشد پول و تورم می‌باشد. نتایج فوق برای حالتی كه از شاخص (CPI) برای محاسبه تورم استفاده می‌گردد، تفاوت چندانی نداشت. در هر حال برای آزمون خنثایی پول از محدودیت‌های كاملاً مشخص و بیش از حد مشخص استفاده گردیده و معلوم شد كه پول در دراز مدت خنثی می‌باشد.
در نهایت پیشنهاد شده است كه سیاستگذاران اقتصادی، هنگام اتخاذ سیاست‌های خویش، بایستی نقش عقلایی بودن انتظارات را در نظر گرفته و از طرف دیگر، بانك مركزی نیز در هنگام اتخاذ سیاست‌های پولی استقلال داشته و جبران كسری مالی دولت از طریق كانال‌های دیگری غیر از افزایش نقدینگی صورت گیرد.برچسب ها:


برچست ها :
نظرات : 0 بازدید : 28
     
print

دانلود مقاله مسائل نظام اجتماعی ایران بعد از سال 68


برای مشاهده جزئیات و دانلود روی لینک زیر کلیک نمائید:


جزئیات و دانلود
نکات کلیدی:
در این مبحث ، به اقتضای وظیفه علمی که باید حقایق و عوامل موثر را در حد تشخیص برای اعضا جامعه ومسئولین تشریع کرد وموجب آگاهی آنان شد. عوامل و روابط علمی بین آنها را بیان کرده است ، اما چند تذکر لازم است:


کوشش در جهت حفظ منافع در کشورهای دیگر یک امر طبیعی است که این نیز به آن عمل کرده ومی کند. علاوه بر آن همه کشورها از جمله ژاپن ، آلمان و دیگر کشورها نیز با دخالت کشورهای بیگانه سر و کار دارند ، اما این سئوال مطرح است که چطور می شود ، آن کشورها از گزند مصون می مانند وکشورهای جهان سوم تاثیر پذیرند ، یک پاسخ اصلی آن است که حکومت های کشورهای جهان سوم دست پرورده کشورهای مداخله گر هستند ، اما این عامل بهر این که پس از انقلاب هنوز استقلال واقعی وقدرت نظامی چشمگیر است ،صادق نیست ، پس علت در کجاست؟ جستجوی زیاد خوانندگان نیز ما را همراهی کرده اند نشان می دهد که شرایط داخلی واشتباهات برخی سیاستمداران خود عامل اصلی بیماریهای اجتماعی ماست ، میکروبها همیشه وهمه جا وجود دارند اما تاثیر آنها بیشتر بر روی بدنهای ضعیف است.


در عین حال در سیاست داخلی ما بنظر می رسد عواملی وجود داشته باشد که دشمنی کشورهای دیگر را بر ضد ما بر می انگیزد.این جمله نباید با این تصور اشتباه شود که ما به غرب نیاز داریم و با ید در اصول بیابیم و به هیچ وجه منظور من این نیست.


منظور من این است که مسائل داخلی:


1. اهداف


2. راههای رسیدن به اهداف او


3. ارتباط خود با دیگر کشورها را هنوز بطور علمی و دقیق بررسی نکرده ایم و بنظر می رسد که در این زمینه نیز با هاله هایی از تصور است.همواره در حال تغییر کار می کنیم.تصورات و درکی که برخی از سیاستمداران غالب ما، از کشورهای غربی ابراز می دارند عموماً بدون تجربه مشخص اند. آن کشورها ودر یک قالب فرهنگی بسیار محدود است ، برداشت ها و اظهار نظرها نظیر اینکه مردم این کشورها ماشینی هستند احساس ندارند مادی هستند ، همه چیز خود را برای مادیات می خواهند ، حتی ناموس خود را برداشته است و بدون بررسی کافی و دور از شأن ما به هیچ یک از مسئولین کنونی کشور که مدت کافی در آن کشورها زیسته و شرایط آنجا با عمق و تفکر و ارتباط انسانی اجتماعی کافی درک کرده است ، این الحاقات را تایید نخواهد کرد.این گونه اتهامات از جانب کسانی است که یا اصلا در این کشور زندگی نکرده اند وفقط برای مدت بسیار کوتاهی اقامت داشته اند و با عینک فرهنگی خود به وقایع و شرایط جامعه نگریسته اند.


باید ببینیم که اگر این توهین هائی که ما در لفظ و عمل که آتش زدن پرچم و ریختن زباله در آن به کشورهای غربی آمریکا می کنیم اگر همین توهین ها واقدامات در مورد ما می شد.اولاً تا چه اندازه بی خود وقابل تحمل می بود وثانیاً ما را به چه عکس العمل هایی وا می داشت..در این صورت قابل درک می شد که این اقدامات در کشورهای دیگر دشمنی بر می انگیزد و آنها را بر ضد ما بسیج می کند.


اما اولاً آنها از این بسیج جمعی مردم خود را در مقابل یک دشمن مشترک ، وسیله مناسبی برای کسب مشروعیت سیاستهایشان به طور عام استفاده می کنند وثانیاً: از آنجا که آنها قادر به تعویض سریع ومستقیم نظام حکومتی ما نخواهد بود.


کوشش و آرزو میکنند با اقدامات زمینه ساز ، نظام اجتماعی ما از هم بپاشانند ، با این امید که بالاخره نظام حکومتی نیز پس از ورته طولانی تر ارزیابی در آید ، گرچه آنها موفق نخواهند شد.اما قیمت این بسیار زیاد است.نظام اجتماعی ما به گونه ای دچار بحران ودگرگونی است که ترمیم آن بسیار دشوار به نظر می رسد ونسل های آینده ما را سخت تهدید میکند.این مسئولیت بزرگی بر گردن مسئولین ما است.


این حرکت ها وسیاست ها در زمان قیام وانقلاب پرهیز ناپذیر بود اما در زمان کنونی عقل وعلم ایجاب می کند که با بررسی مسائل خود متمرکز شویم و آنجا که لازم نیست و ضرورتی ندارد برای خود دشمن نسازیم.در عین حال از دشمنان بی نیاز باشیم و با آنها در صورت دشمنی مستحکم و با صلابت و با تمام قوا و بطور همه جانبه برخورد کنیم.برچسب ها: مسائل نظام اجتماعی ایران بعد از سال 68,دانلود مقاله مسائل نظام اجتماعی ایران بعد از سال 68


برچست ها :
نظرات : 0 بازدید : 14
     
print

اپلیکیشن اندروید فروش شارژ و پرداخت قبوض بدون اینترنت صدسو با امکانات متنوع
دانلود App صدسو در کافه بازار


برچست ها :
نظرات : 0 بازدید : 13
     
print

دانلود فایل چگونه ایمنی کلاس تربیت بدنی و ورزش را حفظ کنیم

برای مشاهده جزئیات و دانلود روی لینک زیر کلیک نمائید:

جزئیات و دانلودنکات کلیدی:
دانش آموزان در فعالیت های ورزشی 

داخل وخارج مدرسه 

 رعایت اصول ایمنی 

پتانسیل آسیب پذیری 

كمر درد شكایت 

رشد سریع

افزایش ناگهانی شدت تمرینات پرشی 

فعالیت های روزمره نادرست 

نشستن

خوابیدن 

حمل اشیا و حركات 

تمرینات كششی غلط

برچست ها :
نظرات : 0 بازدید : 16
     
print

دانلود پرسشنامه خودگفتاری اتوماتیک (خودکار) ورزشکاران نیکوس زوربانوس و همکاران

برای مشاهده جزئیات و دانلود روی لینک زیر کلیک نمائید:
جزئیات و دانلود

نکات کلیدی:


پرسشنامه خودگفتاری اتوماتیک ورزشکاران توسط نیکوس زوربانوس و همکاران (2009) ساخته شد. که  شامل 39 گویه می باشد. پرسشنامه دربرگیرنده 8 مولفه روانی، کنترل هیجان، اعتماد به نفس، دستورالعمل ها، اضطراب، رهایی از تعهد، خستگی جسمانی و افکار نامربوط است که چهار بعد اول مربوط به خودگفتاری مثبت و چهار بعد دوم مربوط به خودگفتاری منفی می  باشد.
بعد از هنجاریابی در ایران:
در پژوهش یاوری (1394) که هنجاریابی این پرسشنامه انجام داده  اند پرسشنامه خودگفتاری اتوماتیک ورزشکاران در 7 مولفه طبقه  بندی گردید که بعد خودگفتاری مثبت دارای سه بخش سنجش روان، اعتماد به نفس، دستورالعمل بوده و بعد خودگفتاری منفی دارای چهار بخش نگرانی (اضطراب)، رهایی از تعهد، خستگی جسمانی و افکار منفی (نامربوط) می باشد. و همچنین تعداد گویه  ها از 39 گویه به 33 گویه کاهش یافت.

برچسب ها: خودکار ورزشکاران نیکوس زوربانوس و همکاران,دانلود پرسشنامه خودگفتاری اتوماتیک


برچست ها :
نظرات : 0 بازدید : 29
     
print

دانلود پایان نامه به روز رسانی فروشگاه Online (رشته كامپیوتر – نرم‌افزار)


برای مشاهده جزئیات و دانلود روی لینک زیر کلیک نمائید:

جزئیات و دانلود


نکات کلیدی:به روز رسانی فروشگاه Online (رشته كامپیوتر – نرم‌افزار)
 در این قسمت كمترین مقادیری كه هر یك از عنوان ها میتوانند دریافت كنند وجود دارد مانند نام، نام خانوادگی، آدرس ایمیل، كد پستی، كلمه عبور و غیره به عنوان مثال نام صاحب كارت اعتباری، كمترین طول برای كادر نام صاحب كارت اعتباری است. 


بخش تنظیمات <<    


    در این قسمت بیشترین مقادیری كه هر یك از عنوان ها میتوانند دریافت كنند وجود دارد برعكس مقادیر حداقل برای مثال محصولات جدید لیست شده، حداكثر تعداد محصولات جدید كه در صفحه مخصوص آن نمایش داده می شود را شامل میشود.


بخش تنظیمات << تصاویر 


  تنظیمات مربوط به ابعاد تصاویر فروشگاه را میتوانید در این بخش بیابید برای مثال پهنای تصویر زیرشاخه ، تعداد پیكسل برای تصویر زیرشاخه را مشخص می كند.


بخش تنظیمات << جزئیات مشتری 


 جزئیات مربوط به حساب كاربری مشتری می باشد استان، شركت، جنسیت، حومه و تاریخ تولد به عنوان مثال جنسیت ، نمایش جنسیت در حساب كاربری مشتری  است.


بخش تنظیمات << حمل و نقل/بسته بندی 


   تنظیمات كشور مبدا، كدپستی، حداكثر وزن بسته ای برای حمل شدن، وزن خالص بسته بندی و بسته های بزرگتر- افزایش برحسب درصد در این بخش وجود دارد.برای مثال حداكثر وزن بسته ای برای حمل شدن، حداكثر محدودیت وزن برای یك بسته است این مقدار برای یكی عادی است. 


بخش تنظیمات << فهرست محصولات 


 تنظیمات مربوط به نمایش خصوصیات محصولات در این بخش وجود دارد به این صورت كه میتوانید یك خصوصیت را فعال یا غیر فعال كنید.خصوصیات نمایش تصویر محصول، نمایش مدل محصول، نمایش قیمت محصول و غیر از این نوع هستند.


فروشگاه 


 فروشگاه <<   شاخه ها / محصولات 


  در این بخش شما میتوانید  شاخه و محصولات جدید به فروشگاه خود اضافه كنید آنها را ویرایش ، حذف، كپی و انتقال دهید.(شكل 33)


 


 


شكل 33- ابزار مدیریت شاخه ها / محصولات


 


برای وارد شدن به یك شاخه شما باید از لیست كركره ای، برو به استفاده كنید كه در بالای صفخه قرار دارد. برای جستجو یك شاخه یا محصول میتوانید از كادر جستجو استفاده كنید این كادر هم در بالای صفحه قرار دارد.


برای ساخت یك شاخه جدید به شاخه ای كه میخواهیم در آن شاخه جدید تولید كنیم می رویم و سپس دكمه  را میزنیم در سمت چپ صفحه كادری باز میشود كه باید اطلاعات مربوط به شاخه جدید را در آن وارد كنیم . كه به ترتیب نام شاخه، تصویر شاخه كه آدرس تصویر شاخه جدید است و رتبه طبقه بندی كه برای ترتیب قرار گرفتن شاخه ها استفاده میشود مثلا اگر شاخه ای رتبه 2 داشته باشد در قسمت شاخه ها دومین شاخه است.(شكل 34)


 


 


شكل 34- كادر ورود اطلاعات شاخه جدید


 


بعد از وارد كردن اطلاعات دكمه  را زده تا شاخه جدید ساخته شود.پیغام  باید در بالای صفحه نمایش داده شود.به این معنی كه شاخه جدید درست ساخته شده است.


با كلیك بر روی یك شاخه یا محصول میتوانید اطلاعات آن را در سمت چپ مشاهده كنید برای یك شاخه میتواننید اطلاعاتی از جمله تاریخ افزودن،عكس شاخه، نام عكس ، تعداد زیر شاخه ها و تعداد محصولات را مشاهد كنید.(شكل 35)


 


شكل 35-  نمایش اطلاعات شاخه انتخابی


برای ایجاد یك محصول جدید به شاخه ای كه محصول باید در آن ساخته شود بروید دكمه  را بزنید صفحه ای باز میشود اطلاعات مربوط به محصول جدید را در آن وارد كنید. 


 در کادر تاریخ دسترس پذیری تاریخ ارائه محصول را وارد کنید اگر تاریخ وارد شد از تاریخ فعلی بیشتر باشد محصول به قسمت محصولات آینده اضافه میشود. و در پایین صفحه فروشگاه پیغامی مبنی بر تاریخ ارائه محصول به مشتریان داده میشود.


سپس دکمه پیش نمایش  را زده  محصول به صورت آزمایشی در یک صفحه نمایش داده می شود  سپس در صفحه جدید دكمه  را انتخاب کنید تا محصول جدید به فروشگاه شما افزود شود.


 هر محصول میتواند دارای وضعیت فعال یا غیر فعال باشد در حالت فعال محصول در فروشگاه نمایش داده می شود و در حالت غیر فعال نمایش داده نمی شود.(شكل 36)


 


  


 


شكل 36- محل نمایش وضعیت  محصول با كادر قرمز مشخص شده است.


 


فروشگاه <<   خصوصیات محصولات 


 


  اگر از یک محصول چند رنگ، مدل و یا اندازه داشته باشیم لازم نیست برای هر کدام از آنها یک محصول جدید به فروشگاه اصافه کنیم بلکه میتوان از ابزار خصوصیات محصولات استفاده كرد.


 این بخش از سه قسمت اختیارات محصول، مقادیر اختیارات و خصوصیات محصولات تشکیل شده.


1.    در قسمت اختیارات محصول میتوان خصوصیات مربوط به محصولات خود را اضافه کنید مانند رنگ ، اندازه ، مدل و غیره .(شكل 37)

  


 


شكل 37- خصوصیات محصولات را در این بخش میتوانید اضافه كنید.


 


2.    در قسمت مقادیر اختیارات برای هر کدام از خصوصیات تعریف شده یک یا چند مقدار میتوان تعریف کرد مثلا مدل با مقدار ps/2 و مدل با مقدار USB .(شكل 38)

 


  


 


شكل 38- تعریف یك مقدار برای خصوصیات محصولات


تعریف شده دربخش  اختیارات محصول


 


3.    در قسمت خصوصیات محصولات میتوان یک خصوصیت و یک مقدار  برای هر محصول انتخاب کنید.در کادر مقدار قیمت هم قیمتی را که باید از قیمت اصلی محصول زیاد یا کم شود را وارد می کنیم. در کادر پسوند هم علامتی به عنوان کم شدن یا زیاد شدن قیمت وارد می کنیم برای مثال (+) برای زیاد شدن و (–)  برای کم شدن. سپس دكمه   را انتخاب کنید.(شكل 39)


 


شكل 39- افزودن اختیارات به محصولات موجود در فروشگاه


برای دیدن خصوصیات یک محصول در صفحه  فروشگاه پس از انتخاب آن باید روی نام آن کلید کنید تا صفحه جدیدی باز شود(شكل 40).در کنار عکس محصول انتخابی قسمتی به نام اختیارات محصول وجود دارد مشتری با انتخاب هر یک از اختیارات محصول میتواند محصول مورد نظر را خرید اری کند(شكل 41).دستمزد :


    ثبت نام : متغیراست. آنها با آژانس ها كار می كنند حدودا بین 500-1000$ است اگر شما كسی در كمپانی داشته باشید می توانید قیمت كمتری بگیرید برای هرمعامله .25-.35  وبسته به حجم آن است نرخ های بازرگانی بعلت ریسك بالای سرویس آنها درصد بالای 2.25-3.00%  دارد حداقل ماهانه 25$ و دستمزد اظهاری 10$  نیز بیان شده است


API :


CARDSERVICE ، API خاص خود را كه LINKPOINT گفته می شود ارائه میدهد این API یك تقابل براساس C است و نیازمند پوشری DLL است من یك پوشری DLL ابداع  كرده ام كه بهمراه XML با API ارتباط دارد API شامل یك قسمت كلانیت مرتبط با سرور است بخش كلانیت شامل نصب یك فایل كلیدی توسط CS است وحاوی DLL تقابلی برای كار در VFP است API به خوبی عمل می كند و زمان های معاملاتی بین 5-10 S است ولی آگاه باشید كه شما در اینجا با دو كمپانی ارتباط دارید


CARDSERVICE و CLERCOMMERCE كه مهیاگرهای API و كمپانی میزبان برای سرویس پاك سازی اینترنتی واقعی هستند بعلاوه گزارشات عالی ویك ترمینال HTML خوب تامین می شود این تقابل مستقیما توسط WEST WIND WEB پشتیبانی می شود


الكترونیكی شدن


  تعداد ماشین های گویایی اتوماتیك ( ATM ) وكارت های فروش در انتهای طرح چهارم ( 2005-2010 ) به 12 میلیون خواهد رسید


در مورد مقدمه چینی تكنیك های عملكرد الكترونیكی در سیستم بانكداری ایران بهمراه كار عملی كم بسیارگفته شده و در حال محقق شدن است بنابراین ایرانی ها برای یك فعالیت مالی ساده مانند پرداخت صورتحساب وانتقال پول از حسابی به حسابی دیگر مجبور به گذراندن زمان فراوان نیستند حساب های جاری ، پرداخت چك و حساب های قرض الحسنه و سرمایه گذاری اصلی ترین تجهیزات ارائه شده در عملكرد سیستم بانكداری ایران است و در این سیستم انتقال پول از حسابی به حساب دیگر بدون پركردن تعداد زیادی فرم برای انتقال درون و برون شهری بهمراه فرآیندهای پیچیده ی چندین روز امكانپذیر نمی باشد محاسبات نقش مهمی دركامپیوترها بازی می كنند در بسیاری از كشورها بانكداری اكترونیك معمول شده است و كارت های اعتباری جایگزین قبض های جاری ، چك ها و مدارك در معاملات مالی شده اند در اكثر كشورهای توسعه یافته و برخی كشورهای در حال توسعه كارت اعتباری توسط مغازه ها و اینترنت برای انتقال و یا سپرده گذاری پول بعنوان پرداخت مخارج ، زررو بلیط و یا بار بكار می رود.


سیستم بانكداری سنتی ایران هنوز به عملكرد با خودكار و كاغذ ادامه میدهد


بانكداری اكترونیك به معنای دستیابی 24 ساعته به پول نقد درماشین های گویایی اتوماتیك ( ATM ) است طوریكه بتوانند سپرده گذاری انجام دهند و صورتحساب پرداخت نمانید چه برای حاب های جاری و چه برای حساب های سرمایه گذاری بتوانند از آن بهره ببرند.


این روزها بانكداری اكترونیك شامل انواع مختلف معاملات است


بانكداری اكترونیك از كامپیوتر و تكنولوژی اكنرونیك بعنوان جایگزین چك و دیگر كاغذهای معاملاتی استفاده می كند توسط كارت یا كد می توانید به این سیستم دست یابید ماشین های گویای اتوماتیك ( ATM ) پایانه های اكترونیكی هستند كه در هر زمان به شما بانك را ارائه می كنند برای دریافت پول نقد ، انتقال به حاب ، سپرده گذاری و پرداخت قبوض و اطلاع از وضعیت حاب شما كارت را دارد می كنید وسپس رمز خود را وارد می كنید برخی انستیتوهای مالی و یا صاحبان ATM كارمزد دریافت می كنند ابتدا برای كسانیكه ترد آنها دارای حاب نیستند و یا معاملات برای مناطق دیگر انجام میدهد برروی صفحه ی ATM مشخص می شود كه منبع كارمزد چقدر است وكی وكجا كارمزد دریافت می شود


با آگاهی از اینكه بانكداری اكترونیك قیمت ها را بین 1.4 تا 1.10 خواهد شكست ، گفته می شود كه سیستم بانكداری اكترونیك در سال 2007 كاملا عملی خواهد شد دولت اعلام كرده است كه تعداد ماشین های ATM و POS در انتهای برنامه ی چهارم توسعه به 12 میلیون خواهد رسید ( 2005-2010 )


بیان شده است كه كارمندان بتوانند در مارس 2006 حقوق خود را به صورت اكترونیك دریافت كنند. ماشین های ATM وPOS درآینده ی نزدیك به 4000 و60000 خواهد رسید یكی از مشكلات اصلی برای توسعه ی بانكداری اكترونیك در ایران كمبود كارت اعتباری است درحال حاضرحدود 6.5 میلیون كاربرATM وPOS درایران وجود دارد و تمام بانك های كشور اكنون به ATM دسترسی دارند


اگرچه سیستم ATM بصورت مناسبی در ایران كار نمی كند ، تعداد ماشین های pos هنوز كم باقی مانده است. گفته می شود كه ایران برای عمل كارت اعتباری بین المللی زیر تحریم آمریكا توان ندارد یكی از اعضای هئیت رئیسه ی انفورماتیك ایران اظهار داشته است كه سیستم بانكی ایران توانایی الحاق به سیستم های كارت اعتباری بین المللی را دارد سید حسن نواب كاشانی نیز گفته است تحریم آمریكا هیچ تاثیری در ضمانت های سیستم بانكداری اكترونیك در ایران نداشته است وی تاكید كرد كه در حال حاضر 1500 دستگاه ATM بنام شتاب به شبكخ ی بانكی كشور متصل است. نیازمند این هستیم كه 100000 دستگاه ATM را درشبكه قراردهیم وی اضافه كرد كه تمام ATM های موجود در آینده ی نزدیك به شبكه وصل خواهند شد كه این كار قسمتی از تلاش برای توسعه بانكداری در كشوراست او گفت بانك صادرات ایران به زودی سیستم ONLINE خود را ارائه می كند همواره تاجران ایران در مورد كمبود سیستم كارت اعتباری درایران شكایت داشته اند خرید ONLINE به همین دلایل درایران تقریبا ناممكن است ایرانیان اغلب كارت اعتباری بین المللی خود را ازبانك های سایركشورها دریافت می كنند ولی همچنان درمنزل قادربه كاربرد آن نمی باشند


فرج اله مهدوی چند هفته پیش به BBC گفت كه اگرسرمایه ی آن تامین شود ، سیستم كارت اعتباری ایران به مرحله ی دلخواه خواهد رسید وایران راه زیادی تا بانكداری مدرن ندارد دریك سیستم بانكداری سنتی موسسات مالی OPT دریك مدت كوتاه حجم چرخه ی مالی بالایی را پاسخگونیستند


وی گفت عینیت پشت بانكداری اكترونیك عدم مراجعه ی مشتریان به كارمند است درحالیكه درایران سیستم عكس وجود دارد و معاملات مالی بدئن رفتن به بانك امكانپذیر نمی باشد تعدادی از بانك های ایران ابداعات و نوآوری های خاصی برای محدود سازی بانكداری انجام داده اند مانند بانك صادرات. آنها مشتریان خود را به داشتن كارت اعتباری تشویق می كنند درایران حدود 15 میلیون دلاربرای چاپ اسكناس با عمری كمتراز 2 سال خرج می شود سالانه 1.2 میلیون سرمایه ی پول كاغذ اسكناس در ایران سوخت می شود و 60% درخواست های بانكی برای پول نقد است


كاربرد كارت های اعتباری حمل پول را محدود خواهد ساخت ایران به صورت دقیقی زیرذره بین سازمان تجارت جهانی برای پذیرش عضویت ایران درآن است ولی بیان كرد كه بدون بانكداری اكترونیك كشور نمی تواند بازرگانی جهانی انجام دهد تا زمانیكه ایران عضو WTO نباشد.


 


چه نکاتی را به هنگام خرید Online باید به خاطر داشت؟


برای انجام یك خرید مطمئن از طریق اینترنت رعایت برخی نكات بسیار مهم است . در اولین مرحله انتخاب یك فروشگاه كه در مورد آن شناخت داریم یا انجام تحقیقات لازم قبل از خرید می تواند به انتخاب درست كمك كند . فروشگاههای معتبر عموما آدرس پستی ، تلفن و مشخصات خود را بطور دقیق برروی  وب سایتشان معرفی می كنند . بررسی این مشخصات و تطبیق آنها با سایتهایی كه دارای فهرستی از لیستهای شكایت علیه سایتهای اینترنتی (مانند bbb.org) هستند برای درك وضعیت سایت می تواند مورد استفاده قرار گیرد . همچنین بررسی گواهی اعتبار سایت كه نشان دهنده همكاری فروشگاه با سایتهای دارای برنامه حفظ امنیت خریداران می باشند نیز دارای اهمیت است . بعد از انتخاب فروشگاه مطالعه و بررسی دقیق شرایط و تعهدات اطلاعات لازم در مورد نحوه ارسال كالا ،زمان ارسال ، قابلیت بازپس  فرستان خرید و نحوه محاسبه پول برگشتی ، نحوه تبدیل ارز و هزینه های مربوطه به آن نیز ضروری است . حتما آدرس پست الكترونیكی و تلفن واحد پشتیبانی خریدار را داشته باشید .  باید دقت شود كه آیا خرید از یك فروشگاه و یا شركت انجام می گیرد یا از طریق یك فروشنده و یك سایت حراجی. زیرا حقوق شما در قبال خرید از یك فروشنده شخصی و یا یك شركت و فروشگاه متفاوت است . در سیستم پرداخت بوسیله كارتهای اعتباری صادر كنندگانی مانندMaster card & Visa فروشندگان و پذیرندگان این كارتهای اعتباری را ملزم كرده اند كه دارندگان کارت ها را از کلیه مسئولیت ها در قبال خریدها مبرا سازند. از امنیت سایتی که اطلاعات كارت خود را در آن وارد می كنید كاملا مطمئن شوید . برای این منظور می توانید به شروع آدرس سایت (URL) دقت نمائید چنانچه این آدرس با https:// آغاز شده باشد می توانید از امنیت ارسال اطلاعات كارت اعتباریتان مطمئن گردید با این وجود اگر همچنان احساس امنیت در انتقال اطلاعات كارت خود را ندارید از طریق تلفن یا فاكس جهت ارسال آن اقدام نمائید . اگر از طریق سایتی  كه از شما می خواهد نام و رمز عبور برای خرید ایجاد نمایید از این رمز عبور باید با دقت حفاظت نمائید و هرگز آن را در اختیار شخص ثالث قرار ندهید . پس از انجام هر خرید اطلاعات مربوط به خرید و آدرس سایت محل خرید را نگهداری نمائید . اكثر سایتها بعد از انجام معامله یك نامه الكترونیكی كه در آن جزئیات خرید مانند  قیمت ، تعداد و ... درج شده به آدرس الكترونیكی شما خواهند فرستاد این نامه ها را چاپ کرده و نگهداری نمائید .


 متداول ترین کارتهای اعتباری کدامند؟


یکی از سریع ترین و بهترین روشهای پرداخت در دنیا، پرداخت بوسیله کارت اعتباری است. می توان گفت که از حدود سال ۱۹۴۹ کارتهای اعتباری ابتدا در قالب های محلی و مخصوص موارد خاص جهت پرداخت به کار گرفته شده و سپس به تدریج بصورت جهانی تر و پر کار برد تر در آمده اند تا جایی که امروزه استفاده از کارتها ی اعتباری تقریبا در تمام نقاط دنیا مقدور بوده و در موارد مختلف از پرداخت هزینه رستوران و خرید و پمپ بنزین و... تا دریافت پول توسط خودپردازها به کار گرفته می شوند.


امروزه یکی دیگر از مهمترین کاربردهای کارتهای اعتباری امکان انجام پرداحت توسط آنها بر روی سایتهای اینترنتی می باشد. فروشگاه های بر خط (Online) از طریق پذیرنده های (Merchant)  گوناگون امکان برداشت از کارتهای اعتباری را خواهند داشت و هر پذیرنده با توجه به امکانات و سیاستهای خود پذیرای یک یا چند کارت اعتباری خاص خواهد بود.


در حال حاضر کارتهای اعتباری با عناوین گوناگون و توسط بانکهای مختلف صادر می گردد که از معروفترین و معتبرترین با توجه به گستره مشترکین می توان به Dinners Club, ParsPay Card ,Visa  Amex اشاره نمود که کارتهای  Visa و ParsPay Card از معتبرترین و مطرح ترین آنها در سطح بین المللی می باشد.


از معیارهای انتخاب کارت محل سکونت و میزان پذیرش کارت در منطقه می باشد.


اگرچه کارتهای Visa در آمریکا و کانادا بیشترین آمار مشترکین را در مقایسه با ParsPay Card به خود اختصاص داده است اما تنوع و ابتکار در شیوه ارایه خدمات ParsPay Card در اروپا آسیا و خاورمیانه موجب گردیده تا سهم قابل توجه تری از بازار این مناطق به این کارت اختصاص داده شود و سیاست Visa در عدم ارایه خدمات E-Commerce در خاورمیانه بوسیله این کارتها پوشش داده شده است. اما در نهایت آنچه در عمل به عنوان ملاک انتخاب این کارتها برای امور تجارت الکترونیکی می باشد آن است که این دو در ۹۸٪ موارد همزمان پذیرفته می شوند.


چگونه کالا و یا سرویس مورد نظر خود را در اینترنت بیابیم ؟


چنانچه بخواهیم کالا و یا سرویسی را از طریق اینترنت خرپداری نماییم و سایت خاصی مورد نظر نباشد می توانیم از طریق جستجوی کالا و یا سرویس مورد نظر در موتورهای جستجو استفاده کنیم، اما یکی از بهترین راه ها استفاده از سرویس froogle سایت google می باشد. این سرویس به هنگام جستجو کلیه موارد منطبق و یا نزدیک به مورد جستجو را که در سایت ها جهت فروش ارایه شده لیست می نماید. از محاسن این گونه جستجوی کالا و یا سرویس مقایسه قیمت و وجود یک گستره باز درانتخاب می با شد.


چگونه در فروشگاه های الکترونیکی خود پذیرای کارت های اعتباری باشیم ؟


برای راه اندازی یك فروشگاه مجازی با قابلیت دریافت وجوه از طریق كارتهای اعتباری نیاز به یك Merchant  Account   وجود دارد ، در واقع Merchant  Account  حسابی است كه قابلیت شارژ ( برداشت ) از كارت اعتباری را به فروشنده می دهد ، البته باید توجه داشت كه اینگونه تراكشها ی اینترنتی كه در آن كارت فیزیكی و امضاء خریدار وجود ندارد مانند خریدهایی كه از طریق پست الكترونیكی (mail order) و یا از طریق تلفن ( telephone order ) و بطور كلی  MOTO انجام می گردد دارای ریسك پذیری بالاتری با توجه به قانون ( charge back) می باشند . داشتن چنین حسابی (Merchant  Account) می تواند به صورت درخواست مستقیم از طریق بانك و یا یكی از شركتهای Merchant Account Providers  باشد ، كه با پرداخت هزینه راه اندازی می توان از این سرویس استفاده نمود . البته جهت تهیه این سرویس توجه به این نكته لازم است كه باید از طریق سایتهای بین المللی این خدمات اقدام نمود و همچنین نوع فعالیت و اینكه شما درصدد راه اندازی یك فروشگاه كوچك هستید با یك فروشگاه بزرگ نیز عامل مهمی به شمار می آید . البته برای شروع و راه اندازی یك فروشگاه مجازی در ابتدای كار برای كاهش هزینه هامی توان بجای درخواست Merchant  Account به نام خود، از طریق شركتهای شخص ثالث(Third Party Merchand Service) اقدام نمود ، این شركتها با داشتن یك Merchant  Account و حق و اجاره قبول كارتهای اعتباری از طرف دیگر فروشندگان می توانند در این زمینه بصورت واسطه عمل نمایند . آنها كلیه امور ورود كالای شما ، سبد خرید ، سرویس مشتریان ، صورتحساب و ... را ارائه می دهند، معمولا شما به وسیله email از دریافت وجه مطلع می گردید و پس از آن می توانید نسبت به ارائه سرویس یا كالای مورد نظر به خریدار مربوطه اقدام نمائید . این روش هزینه های اولیه بسیار پائین تری نسبت به گشایش حساب Merchant  Account  در بر خواهد داشت ، اما بدلیل وجود ریسك برای این واسطه ها درصد بالاتری را نس به هر فروش از شما مطالبه خواهند كرد . در ضمن شما متعهد به جبران خسارات ناشی از قبول كارتها غیر مجاز در برابر واسطه ها خواهید بود . با تمام این اوصاف در حال حاضر این روش تنها روش قابل اطمینان و امتحان شده برای فروشگاههای ایران كه مصمم به قبول كارتهای اعتباری بین المللی می باشند است.


خطر پذیری در استفاده از کارت اعتباری بر روی اینترنت ؟


اگرچه همواره در ارتباط با خرید توسط کارتهای اعتباری از اینترنت به عنوان کاری پر خطر یاد میشود اما تحقیقات نشان میدهد امکان سرقت پول از جیب یا کیف شما به مراتب بیشتر از سو استفاده از کارت اعتباری در اینترنت میباشد. توجه به چند نکته ساده میتواند خطر سو استفاده از کارت شما را تا حد صفر کاهش دهد. یکی از این نکات توجه به محیط اراپه اطلاعات کارت اعتباری میباشد. محیط امن محیطی است که مررگر در هنگام ورود به آن هشدار لازم را به کاربر داده و هنگام ورود اطلاعات یک قفل بسته شده در قسمت وضعیت مرورگر به نمایش گزاشته میشود. توجه کنید که آدرس شما نیز حتما میبایست با عبارت https بجای http شروع شود. این بدان معنی است که مطمئنا اطلاعات شما بدون سو قصد تا مقصد یعنی سرور فروشنده میرسد در غیر اینصورت مطمئن باشید که نسخه های زیادی از آنچه شما ارسال میکنید در حافظه های میانی کلیه سرورهایی که در مسیر قرار دارند باقی خواهد ماند. شاید در حال حاظر ریسک تبادل اطلاعات کارت اعتباری در این محیطها بیش از ۸۰ درصد باشد. البته این امنیت فقط شامل تبادل اطلاعات با فروشنده میگردد. اما نکته بعدی اطمینان از صحت کار فروشنده میباشد. به همین دلیل موسسات معتبری جهت اراپه مدارک به فروشندگان فعالیت می نمایند. کافیست در یکی از صفحات امن سایت کلید Certificates را در قسمت  Property فشار دهید، توضیحات کافی در ارتباط با درانده و صادر کننده تاییدیه در این قسمت قابل دسترسی میباشد. هرگونه هشدار در این قسمت حایز اهمیت بوده و میبایست به آن توجه شود و باید توجه داشت که نام سایت با نام مقابل issued to مطابقت کامل داشته و تاریخ تاییدیه نیز منقضی نشده باشد. البته چنانچه شما به سایت اطمینان کاملی داشته باشید می توانید از حساسیت در این موارد صرف نظر نمایید. نکته آخر نیز توجه به شرایط خرید می باشد. خرید از مراکزی که تمایل به نگهداری اطلاعات کارت شما را برای مراجعات بعدی داشته با شند نسبت به سایتهایی که از اینکار اجتناب می نمایند به نسبت بیشتر است.


 تفاوت کارت اعتباری (Credit) و خود مقدار (Prepaid) اینترنتی چیست ؟


از اختلاف های آشکار این دو گونه مختلف که بگذریم ، تفاوت های غیر واضح متعددی را نیز می توان بر شمرد ، از جمله عدم وجود قابلیت Charge Back در کارت های خود مقدار اینترنتی می باشد.


طبق قوانین حاکم بر کارت های اعتباری ، صادر کنندگان این کارت ها ، در صورت عدم رضایت مشتریان خود می توانند موارد مورد نظر در صورتحساب مشتریان را تا ۶ ماه مرجوع نمایند ، در این صورت فروشنده موظف به باز پرداخت کل مبلغ برداشت شده از کارت مشتری می باشد ، اما این قابلیت بر روی کارت های اینترنتی وجود ندارد.


هرچند عدم وجود این قابلیت در ابتدا جزو معایب این کارت ها به شمار می رود اما در واقع حذف قابلیت فوق در راستای سهولت خرید های اینترنتی صورت گرفته و سبب گردیده تا فروشندگان اینترنتی بدون در نظر گرفتن ملیت یا شخصیت پرداخت کننده و با حداقل حساسیت ممکن ، پرداخت کارت ها را صورت دهند ، هرچند کماکان حقوق پیگیری قضایی برای دارندگان کارت ها محفوظ است. همچنین این قابلیت باعث گردیده تا صدور این کارت ها در کشور هایی که قوانین اقتصادی آنها ، با قوانین بین المللی کارت های اعتباری و حقوقی مربوطه مطابقت ندارد نیز امکان پذیر گردد.


اگرچه هم اکنون بسیاری از فروشندگان از این قابلیت کارت های خود مقدار اینترنتی با خبر نمی باشند و یا اصولا امکان تشخیص این کارتها برای آنان در مرحله اول وجود ندارد ولی چنانچه در پرداخت خود به فروشنده ای دچار مشکل شدید ، می توانید با عنوان مسئله ، اطمینان را حل نمایید. به هر جال بهتر است عنوان این مسئله راه حا آخر شما باشد تا با نگرانی از امکان Charge Back ، فروشنده ، خدمات یا کالای خود را با بهترین کیفیت ارائه نماید.


 چرا واریز از یک کارت به کارت دیگر امکان پذیر نیست ؟


علت اصلی این محدودیت در واقع مشکلات فنی نیست ، بلکه قوانین حاکم بر کارت های اعتباری یا خود مقدار است که کاربرد آنها را یکطرفه و فقط برای انجام پرداخت ، و نه دریافت ، مجاز می نماید. هرچند فروشندگانی که از کارت های اعتباری برداشت می نمایند مجاز به واریز به کارت ، حداکثر تا میزان برداشت شده از آن می باشند که این خود نشانگر وجود امکان فنی پذیرش وجوه توسط کارت ها است.


برچسب ها: دانلود پایان نامه به روز رسانی فروشگاه online,دانلود پایان نامه به روز رسانی فروشگاه online رشته كامپیوتر نرم افزاربرچست ها :
نظرات : 0 بازدید : 28
     
print